eeru

OSB 3 niiskuskindel plaat Ehitusmaterjalid, Puitmaterjalid

OSB 3 niiskuskindel plaat-12%
Artikkel: 0000000000561
Pealkiri:
Hind: 8.69€
Kogus:
Üldmaksumus:
9.90 8.69
Lisa ostukorvi
Sissemakse, €:
Kuutasu:

OSB plaat – (orienteeritud lameda laastuga plaat) on materjal, mida valmistatakse ristkülikuliste puitlaastude pressimise teel kõrge rõhu ja temperatuuri tingimustes liimivat veekindlat fenoolkarbamiid - formaldehüüdvaiku kasutades.

Ehituses asetatakse OSB plaat normeerivates trükistes kasutuse põhjal vineeriga samale kohale. OSB sisaldab üle 90% puitu. Seda toodetakse spetsiaalselt töödeldud väikese diameetriga puutüvedest. Tüved kooritakse ja lõigatakse seejärel lamedateks laastudeks.

OSB plaadi kõrged tehnilised parameetrid on seletatavad puidu kiulisusega, lamedate laastude tasandamisega kihtides ja pikkade laastude haakumisega, samuti tagab nende immutamine liimiga ja parafiinemulsiooniga suure vastupidavuse muutlikele ilmastikutingimustele.

 

OSB-plaadi heal mainel sisekujundusmaterjalina on viis peamist põhjust. 
 
1. Kuigi OSB-plaat on küllalt kiuline, saab seda lihvida ja viimistleda nii, et lõpptulemusena saab sellest kas või suurepärase köögi tööpinna, rääkimata igasugu muust mööblist, mis nii siledat viimistlust ei vajagi. 
 
2. Suuremates ruumides saab OSB-plaadist hea statement-põranda, millest kujuneb toa ehe. Eriti siis, kui see paksu läikiva lakikihiga katta.
 
3. Kuigi OSB-plaat on äärmiselt odav, ei näe sellest loodud mööbel sugugi odav välja. Ja teha saab sellest absoluutselt kõike: riiuleid, laudu, kappe, köögimööblit ja nii edasi.
 
4. See sobitub peaaegu igasse interjööri, sest pole vaat et olemas stiili, mille juurde ei passiks naturaalse puidu värvi mööbel, seinad või põrandad.
 
5. Ajal, mil naturaalne puit on sisustusse nii jõuliselt tagasi tulnud, on see suurepärane taskukohane võimalus oma kodule moodsa puudutuse lisamiseks.