eeru

Voldikardinad

Üks viimase aja sisekujunduse arengu elemendiks võib nimetada voldikkardinaid, milliste suurepärane funktsionaalsus on kooskõlas nende esteetilise ja meeldiva välimusega.
Voldikkardin on voltidena suletav-avatav tekstiilmaterjalist aknakate. Voldikkardin on tugev ja vastupidav ning kaitseb hästi ereda päikese eest, aidates vajadusel ka reguleerida toatemperatuuri. Siiski ei soovitaks voldikkardinat klapitada suurte ja raskepäraste mustritega tekstiilkardinatega, kuna nii võib voldikkardina tugev horisontaalne joon kannatada. Voldikkardinad, mis on küllaltki dekoratiivsed ning pehmema ja soojema välimusega aknakatted kui näiteks ribakardinad, võib avanema seadistada suunaga nii ülevalt alla kui ka alt üles.Voldikkardin on tugev ja vastupidav ning kaitseb hästi ereda päikese eest, aidates vajadusel reguleerida toatemperatuuri ning säästa kütet. Tänapäeva voldikkardinates kasutatavad materjalid on niiskus-, hallitus- ja luitumiskindlad, neid on lihtne puhastada. Voldikkardin võib olla erineva paksusega, isegi pimendav.
 
 
Kardina materjali on immutatud spetsiaalse vahendiga, et see püsiks plisseerituna.Sobib erilise kujuga akendele (ümmargused, ovaalsed, kolmnurksed, trapetsikujulised), sest neid on võimalik valmistada mitmesuguses vormis.Mõned mudelid on avatavad ülalt alla, varjates niimoodi akna alumise poole ning lastes ülevalt valgust sisse.Harilikult kinnitatakse voldikkardin ülevalt akna külge, aga lisaks tavalisele kinnitusele võite lisaks valida ka alakinnituse, mis tagab, et voldikkardin seisab alati korralikult paigal ega hakka nt  tuuletõmbuse käes lehvima – sageli tuulutatavates ruumides on see tihti probleemiks. Katuse- ja laeakende korral kasutatakse fikseeri­miseks peenikesi trosse, mis tagavad korrektse liikumise ning väldivad kardina läbikaardumist.Akende ette, mida ei avata, võib riputada ainult ülevalt kinnitatud voldik­kardina, mis oma lihtsama konstruktsiooni tõttu on ka hinnalt soodsam.Voldikkardinat saab tõmmata kinni-lahti nöörist või käepidemest, viimane variant jätab korrektsema mulje; voldikkardin võib olla juhitav ka mootori ja puldiga.

 

 

Rulookardinad

 
Klassikalised rulood on väga populaarsed Euroopas ja viimasel ajal ka Eestis.
Valides veekindla ja kergesti puhastatava kanga, saab neid ruloosid kasutada köögis ja vannitoas. Nad aitavad luua teie kodus hubase ja originaalse interjööri.
 
Rulood on lihtsad ja praktilised aknakatted, mis võimaldavad valgust ja vaadet reguleerida rulookanga allalaskmise või üleskerimisega torule. Kuna võimalikke asendeid on vähe – kardin ees, eest ära või poole peal, sobib ruloo paremini ruumidesse, mida kasutatakse peamiselt kindlatel aegadel, mitte kogu päeva jooksul.
Kuna rulood on väga kerged kombineerida tekstiilkardinatega, võib viimastele jätta vaid õhulise dekoratiivse ja kaunistava rolli. Nii on ruloode eesmärgiks eelkõige valguse reguleerimine ja privaatse õhkkonna loomine.
 
Saame Teile pakkuda suur kangavalik:
 • Soome
 • Leedu
 • Läti
 • Poola
 • Saksamaa

 

 
 

 

 
Standart ruloo: Kokkurullituna võtab ruloo vähe ruumi ja katab seega seina või klaasi pinda minimaalselt. Ruloo kangastest on kasutusel eritöötlusega tekstiilkangad läbipaistvatest kuni pimendavateni. Ruloode konstruktsioon on lihtne ja hooldusvaba, tagades toote pika kasutuse. Kangast võimalik puhastada tolmuimejaga või pehme lapiga. Ning vajadusel kangast saab vahetada.
 
Mini ruloo: Mini ruloo on väikesemõõduline ruloo, mis paigaldatakse aknaraamile. Akent saab avada koos allalastud asendis kardinaga, mis varjab samal ajal päikest või vaadet, mistõttu sobib kardin hästi akendele või ustele, mida on tihti vaja avada. Tänu väikesele mehhanismile võtab vähe paigaldusruumi ja võimaldab aknal või rõduuksel võimalikult suures ulatuses avaneda, seina või aknapalet riivamata. Minirulood on võimalik ka kruvivabalt avatava akna või ukse raamile kinnitada.Mini rulookardin on lihtsalt paigaldatav aknakate. Ruloo on üles-alla juhitav kettmehhanismiga.
Mini rulookardinat on võimalik paigaldada aknaava peale seinale kui ka aknaraamile. Eelis aknaraamile paigaldamisel on mini ruloo puhul tema väike mehhanism.
 
“Fanataasia”: Eripärasus sellele ruloo annad kangas. Lõuend koosneb kolmest osast: kaks kihti kerget luid, mis on omavahel ühendatud horisontaalse riiest ribadega. "Fantaasia" kardinapuu ülemises osas on kast, kuhu kangas voldib kokku. See on suhteliselt uus süsteem, mis ilmus alles 2014. aastal, kuid kindlalt võttab turu.
 
Kassetruloo: Kassettrulood on kaasaegse sisekujunduse elemendid, mis maksimaalselt piiravad päikesevalguse sattumist ruumi ning neid võib kasutada igas interjööris. Neid monteeritakse plast -, alumiinium - ja puitakendele.Kassettruloo moodustab aknaraamiga ühtse terviku, mis liigub koos aknaga ja on peaaegu märkamatu. Samuti ei sega kassettruloo akna avamist, mis on suureks probleemiks tekstiilruloode puhul.
Kassettruloo toimib kettmehhanismi abil, mis on varustatud pidurdus mehhanismiga, see tagab, et kangas ei kuku otse alla. Meie kassettruloosid saab paigaldada kõikidele aknatüüpidele! Ja võimaldab akna avanemist 80%, olenevalt aknatüübist. Kasseti ülesanne on kaitsta kangast tolmu, määrdumise ja UV kiirguse eest, tagades nii ruloo pikema kasutusea. 
 
Rulood öö/päev: Rulood on valmistatud topelt kangast, vaheldumisi deko
ratiivkangas ja läbipaistev võrkkangas. Ruloode riie on värvilisest polüestrist. Selline kangas takistab tolmu kogunemist. On võimalik valgustuse optimaalne reguleerimine ruumis, kuni täieliku pimendamiseni.Kui kardina kahe kangakihi triibud on kohakuti paistab ruloo läbi ja laseb valgust tuppa. Kui triibud on vaheldumisi on kardin läbipaistmatu. Kardinat saab nagu kõiki ruloosid ka täiesti eest ära torule keerida, nii, et akna pind jääb vabaks. Öö/päev kangad on dekoratiivsed, kerged ja õhulised ning kaunistavad iga kodu või kontorit. Rulood on võimalik ka kruvivabalt avatava akna või ukse raamile kinnitada.
 
Püstlamellkardinad: Püstlamellkardinate liistud on valmistatud riidest (kangast). Püstlamellkardinaid kasutatakse enamasti büroodes ja kaasaegsetes korterites.
 
 • Juhitakse kettidega või elektrimootoriga 
 • Võib monteerida nii akendele, kui ka kasutada ruumide jaotamiseks  
 • Monteeritakse lae külge või seina külge 
 • Valge mehhanism 
 • Kataloogis suur valik kangaid 
 • Püstlamellkardinate liiste võib pöörata 180°
 
Püstlamellkardin on praktiline ja mugav lahendus Teie koju või kontorisse.
Lamellkardinad loovad mõnusa õhkkonna töötegemiseks või kaunistavad Teie kodu suuremaid aknapindu.
Lamellkardina hea omaduseks on eelkõige see, et nendega saab katta väga suuri pindasid ja lamellide pööramisega saab lihtsalt juhtida sissetuleva valguse kogust ja suunda.
Meie poolt kasutatavad kangad on töödeldud spetsiaalsete ainetega, et kangad ei koguks tolmu ega pleegiks. Mehhanismid on valmistatud Saksamaal kõrgekvaliteedilistest detailidest. 
Pakume kangaid laiusega 127mm ja 89mm.
Kardinad valmistatakse vastavalt Teie antud mõõtudele.
Püstlamellkardinate eri tüüp on mudel “Strings” - üks silmatorkavamaid kardinatüüpe, mida saab kasutada akende ees või ruumijagajatena. Strings on saadaval nii pastelsetes kui ka erksates värvitoonides. Narmaslamellid muudavad ruumid õhuliseks ja mänguliseks ning sobivad nii modernsetesse kui ka klassikalistesse ruumidesse.
 

 

 
 

 

Ribakardinad

Ribakardinad on alumiinium- või puitribadest koostatud aknakatted, mis on valguse reguleerimise seisukohalt tänuväärsed kardinad. Samuti tekitavad ribad koos valgusega ruumi seintele ja muudele pindadele hubaseid graafilisi mustreid, mis modernsemas interjööris vägagi kaunilt mõjuvad.
 
Horisontaalsed alumiinium ribikardinaid loetakse õigusega kõige praktilisemateks ribakardinateks.
Neil on suurepärane päikesekaitse omadused.
 
Meil on suur värvivalik, erinev lamellide faktuur (siledad, perforeeritud).Horisontaalsed alumiiniumribakardinad valmistatakse õhukesest alumiiniumlindist laiusega 16 mm, 25 mm, 35mm ja 50mm.
Nende ribikardinate värvivalik sõltub ainult teist, suur värvigamma võimaldab teha valikuid praktiliselt iga interjööri jaoks. Värv kantakse peale kuumtöötlemisega, on väga vastupidav ja ökoloogiliselt puhas. Ribakardinad ei pleegi päikese käes ja ka paljude aastate pärast näevad välja nagu uued.
 

Suur materjalide valik:

 • alumiinium
 • puu
 • nahk
 • kangas
 
Isolite ribakardinad: Alumiiniumribakardina erilahendusena pakume spetsiaalselt plastakende jaoks loodud ribakardina mudelit “IsoLite”, mis ühildub aknaraamiga perfektselt. Tulemus on korrektne, esteetiline ning kinnitused märkamatud. Aknaraamile paigaldatud ribakardin eendub aknaraamist minimaalselt, mistõttu, saab akent või ust täielikult avada ilma kardinat või aknapõske riivamata.
 
Ülalt tuulutusasendisse avanevatele akendele paigaldatakse ribakardinale külgtrossid, mis ei lase ribakardina alumist otsa aknast eemalduda ega kõikuda.
 
 

 

 

Paneelkardinad e. “Jaapani” kardinad:

 
Paneelkardinad näevad valja luksuslikud. Suurepäraselt sobivadnad suurte ja laiade akende ette, Neid kasutakse ka kui vahesein - kardinaid.
Need kardinad sobivad neile, kes hindavad minimalistliku sisekujundust. Paneelkardinad on lakoonilised ja tagasihoidlikud ning sobivad igasse interjööri ning on ideaalseks lahenduseks.Teie akende dekoreerimisel.
 
Paneelid liiguvad vabalt spetsiaalse mitmekihilisel erinevates suundades. Paneelkardinaid võib valmistada lahtitõmmatavateks ühele küljele või lahtitõmmatavateks kahele poole. Te võite valida igasuguse paneelide arvu ja nende pikkuse, juhtida neid nööride, kettide, elektrimootori või iga paneeli külge kinnitatavate juhtimiskangide abil.
 
Kardinakanga kasutamine paneelidena on hea valik, kui soovitakse katta suurt pinda ning luua huvitavaid omanäolisi mustri- ja värvikombinatsioone. Paneelide mitmekülgne liikumisvõimalus siinil annab võimaluse kasutada seda kardinat väga erineval otstarbel, näiteks ruumijagajana, katta sissevaadet õhtusel ajal või vähendada eredat päikesevalgust vastavalt päikese suunale.